Kitsetallede müük 2019

Kevad on ilus aeg, lauda ümber käivad hüpped ja möll. See 2019 lend kitsetallesid on väga marudad tegelased.Aga on nii, et meie oma poisude sugupuudega noored kattuvad ja võimalused kitsekarja suureks laienemiseks hetkel puuduvad, siis müüme nii sikktallesid kui kitsetallesid. Talled sündinud vahemikus 17. märts 2019 - 29. märts 2019. Saadaval on nii tüüringi puhtatõulised kui ristandid. On nii nudisid kui sarvilisi. Täpsema info saamiseks helista palun peremehele Mardile 52 55 137.

Aga siin mõned korduma kippuvad küsimused.

Miks #kaldetalu talled on väärt loomad?

Nad on hoitud. See tähendab, et neil on nina ees hea nosimine, neil on liikumisvabadus ööpäeva läbi patseerida nii laudas kui lauda ümber olevas aedikus. Selline pidev vaba liikumine tagab kitsetalle keha arengu. Samuti on mõnusa kevade päike tallede tuju- ja enesekindlusetõstja.

Talled söövad emade alt esimesed kaks kuud. See tagab kitsetalledele hea toitumuse. Ca 25 mai lähevad talled mammadest eraldi ning ca 5 juuni reisivad uude koju. Mai keskel saavad kõik meie talus olevad loomad peale ka puugi/välisparasiitidetõrje ning teeme ka ussiproovid, aga seni pole karjas siseparasiite esinenud.

Talled on harjunud inimestega. Loomade keskel on pidevalt inimesed liikvel ehk loomad on sotsiaalsed.

Hea nosimine tähendab seda, et kitsede söödarotatsioon on suhteliselt paigas. Väiketaluna enam väga palju juurde panna ei saa. Olemas kõrgkvaliteediga kultuurkarjamaa, kitsed saavad meeletutes kogustes oksi, juurvilju ning jõusööta. Olustvere koolis on loomade söötmisest peremees Mart palju juurde õppinud ja õppimas ning suhteliselt täpselt teame, mis teeme.

Kitsetalled on harjunud juuni alguseks elektrikarjusega, karjal tekib võimalus suurde suurde aedikusse patseerida aprilli lõpus.

Üldiselt võime oma kitsedest ja nendega tegelemisest rääkida pikki lugusid, tunne ainult huvi.


Palju teie kitsed piima annavad?


Kui on piimakogus tähtis välja öelda, siis jah meil on talus kits, kes annab suvekuudel päevas seitse liitrit piima ja meil on talus kaks kitse, kes annavad suvekuudel kuus liitrit piima ning keskmised numbrid ongi meil suured ja kui inimesed tulevad meile, siis tihti kuuleme kommentaare a la "Issand, need on ju lehma udarad".

Eks see on ka pikk jutt, et kui palju loeb põlnevus, kui palju hoolitsus ja kui palju sööt, eks kooskõla on ju oluline.

Aga loomulikult saab kõigi meie kitsede ja sikkudega kaasa sugupuud.Aga kas sikupoisid sobivad ka võsa- ja heinamaa hoolduseks?

Loomulikult. Väga hästi ja igal aastal meilt läheb sikke erinevatesse taludesse lemmiklooma ning hooldustööliste vahepealseteks tegelasteks. Aga miinimum kogus on sellisel juhuk kaks sikku, parem kolm, veel parem viis. Loomulikult vajavad nad karjust ja kõiki muid elementaarseid loomapidamise tingimusi.

Me ei rendi loomi, kes on meie juurest väljas, see on väljas.Mis on tallede hind ja kas transporti ka pakute?

Müüme oma loomi ainult koos transpordiga, sest meil on olemas minibuss ja suured koerapuurid, kus on muga ca 2,5 kuu vanuseid loomi transportida.

Kitsetalle hind on koos transpordiga 150 eurot.

Sikktalle hind on koos transpordiga 100 eurot.

Transpordi hind kehtib Mandri-Eestile jäävatele uutele kodudele. Saared on teine jutt.

Loomad reisivad uutesse kodudesse juuni alguses.

Odavamalt ei müü, sest energiat ja armastust on nendes loomades kogu raha ees.


Kas tallesid saab vaatama tulla?

Tõsise ostuhuvi korral loomulikult võid helistada ja külastuse kokku leppida. Elame Valgamaal, Kaagjärve külas.

Kontakt veelkord Mart Kase 52 55 137 / martkase@gmail.com

Ole maru ning ikka põhjalikku rõõmu!