Heinad lakka vol2

Sellel postitusel on 1 vastus

Kui esimesest suuremast heina saabumisest jäime ootamatult ilma, siis teine kord olime kodus ja olime valmis. Järgnevalt on jäädvustatud see hetk, kui heinakoorem tuleb õuele. 


Kitseaed lahti ning õhtusel tunnil sai järelhaagis pargitud laka alla. Suleviga võtsime koormarihmad maha ning ajasime ikka ka törts maajuttu.Heina ülesviskamine jäi hommikusse. See on lõbus tegevus, see heina kuhjast lakka panek. Pead kuhjas paremale ja vasakule muutma positsiooni, et heina kätte saada ning hopsti-hopsti see lendaks lakka. Mart kuhja otsas, Teele lakas vastu võtmas.
Ja väiksema konstruktsiooniga sai heina toodud ka oma metsa lähedalt. Igal kärul ja igal mehel heinaveo konstruktsioon vastavalt maaelu erudeeritusele.Igatahes, kui nüüd annab ilma suurde sadude vahele, siis saab ka ristikut rõuku panna. Tegin valmis rõuguredeli prototüübi.


Ja vahepeal tõstame heina lakas kokku ning viskame peoga soola vahele. Meil on nüüd kaks viiekümnekilost soolakotti.

Juuli on megakiire aeg maal. Ühtepidi mõnus, teistpidi peabki harjuma mõttega, et kõiki töid ei jõuagi teha. Muist jääb sügisesse.

1 vastus

Miks soola heinale vahele visatakse? Kas soola tasub vahele visata ainult niiskele/ligunenud heinale või ka kuivanud heinale? Mask, 23. oktoober 2017

Lisa kommentaar

Email again: